عنوان خبر: افراطیون مجلس از سوی مردم طرد خواهند شد
(شاخه: سیاسی)
چهارشنبه 6 آذر 1392 - 22:46:21

اینکه نمایندگان مجلس می‌توانند وزیران دولت را استیضاح کنند یا سئوالهای خود را بپرسند، فرصتی است که قانون اساسی در اختیار آن‌ها گذاشته است. اما مجلس نشینان حتما باید این مساله را در نظر داشته باشند که مخالفت با لج بازی و غرض ورزی تفاوت دارد.


نواندیش: «مجلس با اکثریت اصولگرایی تشکیل شده است و به همین دلیل طبیعی است که نمایندگان با دولت اختلاف نظر زیادی داشته باشند. با توجه به نوع همکاری این چند ماه، حتی می‌توان گفت که مجلس دولت را خیلی قبول ندارد و دقیقا به همین دلیل است که مثلا وزارت ورزش چهارمین گزینه را به عنوان وزیر بالای سر خود دید»

محمد رضا تابش نماینده اصلاح طلب مجلس نهم که به رفتارهای افراطی گروهی از مجلس نشینان اعتراض دارد، در گفت‌و‌گو با نواندیش با گفتن این جملات همچنین ادامه داد: متاسفانه در شرایطی که کشور برهه حساسی را سپری می‌کند، شاهد این هستیم که برخی نسبت به منافع ملی کاملا بی‌تفاوت هستند و دقیقا به همین دلیل به خود اجازه کارشکنی در کارهای دولت می‌دهند که وضعیت داخلی و شرایط بین المللی حاکم بر کشور اوضاع پیچیده‌ای را به وجود آورده است که برای برون رفت از این موقعیت بغرنج، همه دستگاه‌ها باید در کنار هم تلاش کنند.
نماینده مردم اردکان همچنین ادامه داد: به عنوان مثال وزارت خانه ورزش و جوانان در شرایطی بالاخره چهارمین گزینه را به عنوان نفر اول به خود دید که اتفاقات رای اعتماد به این وزارت خانه مهم نشان داد که مجلس و دولت همصدایی ندارند و گروهی در بهارستان اصرار به تنازع با قوه مجریه دارند تا احتمال تکرار چالشهای چند سال پیش بین مجلس و دولت اذهان عمومی را نگران کند. آن هم در شرایطی که در چند سال گذشته اختلاف بین دو قوه هزینه‌هایی گزاف را به جامعه تحمیل کرد که جبرانشان سخت و طاقت فرسا است.
تابش در ادامه اظهار داشت: البته باید گفت اینکه نمایندگان مجلس می‌توانند وزیران دولت را استیضاح کنند یا سئوالهای خود را بپرسند، فرصتی است که قانون اساسی در اختیار آن‌ها گذاشته است. اما مجلس نشینان حتما باید این مساله را در نظر داشته باشند که مخالفت با لج بازی و غرض ورزی تفاوت دارد. متاسفانه تحرکاتی که در این چند وقت شاهدش هستیم نشانگر این است که عده‌ای شدیدا و به طور جدی دنبال کارشکنی هستند تا به اهداف جریانی خود دست پیدا کنند. دقیقا به همین دلیل است که قوه مجریه باید با در نظر گرفتن موقعیت بسیار مهمی که در آن قرار گرفته است، اقدامات لازم را برای خنثی کردن این موارد انجام بدهند. متاسفانه جریان پوپولیستی در تمام این سال‌ها ضررهای زیادی را کشور و البته مردم زده است، وضعیت بغرنجی را به وجود آورده و موجب شده تا گرفتاری‌های زیادی زندگی روزمره را مخدوش کند. به همین دلیل باید گفت دولت کارش سخت است.
نماینده مردم اردکان در مجلس نهم در پایان صحبت‌هایش گفت: کاش افراطیون و تندرو‌ها باید این را بدانند که اگر همچنان اصرار داشته باشند که به کشور هزینه وارد کنند، توسط مردم طرد خواهند شد و باید پاسخگوی اعمال و رفتار خود باشند، پس بهتر است آن‌ها سوار بر موج منطق و اعتدالی که در کشور به وجود آمده است، شوند تا بتوانند سهمی در کاهش مشکلات داشته باشند.پایگاه اطلاع رسانی ابر
( http://abr347.ir/newsF-103.html )